
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 1 mm |
| Thickness | 0.88 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 15 A |
| Output Voltage | 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 15 A |
| Quiescent Current | 450 µA |
| Max Frequency | 700 kHz |
| Switching Frequency | 700 kHz |
| Max Input Voltage | 24 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Min Output Voltage | 760 mV |
| Max Output Voltage | 5.5 V |
| Duty Cycle | 89 % |
| Schedule B | 8542390000 |
| Output Type | Transistor Driver |
| Topology | Buck |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Function | Step-Down |
Stock: 179
Distributors
pcbx
Unit Price$3.87369
Ext.Price$3.87369
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.87369 | $3.87369 |
| 10 | $2.96660 | $29.66600 |
| 25 | $2.74090 | $68.52250 |
| 50 | $2.61265 | $130.63250 |
| 100 | $2.49041 | $249.04100 |
| 300 | $2.39497 | $718.49100 |
| 500 | $2.30318 | $1151.59000 |
| 1000 | $2.24676 | $2246.76000 |
